fbpx

Jak wygląda wdmuchiwanie celulozy?

Strona główna/Blog/Jak wygląda wdmuchiwanie celulozy?

Celuloza jest wykorzystywana z powodzeniem w ocieplaniu budynków. Do popularnych i nowoczesnych metod jej wykorzystywania należy wdmuchiwanie wełny celulozowej, które jest świetnym sposobem na ograniczenie straty ciepła. Z poniższego artykuły dowiesz się, jak dokładnie przebiega ten proces i jakie zalety wyróżniają celulozę w dziedzinie ocieplania domów.

W jaki sposób wdmuchiwana jest celuloza?

Celuloza jest organicznym związkiem, który występuje w naturze dosyć powszechnie. Po odpowiednim przygotowaniu doskonale sprawdza się w izolacji stropów i ocieplaniu poddaszy, a przy tym jest odporna na grzyby i potrafi pochłaniać wilgoć. Wdmuchiwana jest w postaci odpowiednio spreparowanego granulatu celulozowego przy pomocy specjalnych maszyn. Wtłaczana jest do pustych przestrzeni przystosowanymi do tego wężami. W miejscu docelowym celuloza zostaje rozprowadzona oraz sprężona przez powietrze, dzięki czemu tworzy ciągłą warstwę izolacyjną zapewniając przy tym utrzymanie odpowiedniej temperatury.  Wdmuchiwanie może być wykonywane w poziomie oraz wewnątrz szczelinowo zapewniając wypełnienie trudno dostępnych miejsc.

Jakie są korzyści płynące z zastosowania celulozy?

Wykorzystanie metody wdmuchiwania celulozy gwarantuje przede wszystkim szybki i sprawny remont, bez zbędnego bałaganu i zamieszenia. Ponadto celuloza zapewnia szczelne wypełnienie przestrzeni, dobrą izolację, a przy tym nie jest łatwopalna, co jest jej ogromną zaletą. Kolejnym atutem wykorzystania tego materiału jest uzyskanie efektu wyciszenia. Stąd też celuloza świetnie nadaje się do izolacji akustycznej. Istotny jest także fakt, iż jest to materiał ekologiczny, zarówno w produkcji jak i w wykorzystaniu. Dodatkowo umożliwia on wykonanie dowolnej grubości warstwy izolacyjnej, nawet do 50cm grubości.